Globální firmy budou do roku 2030 jezdit v elektrických autech

Lídři světových firem během Klimatického týdne v New Yorku otevřeně vyjádřili podporu elektromobilitě.

Vedoucí představitelé světového byznysu a vlád se sešli na akci, na které skupina The Climate Group spustila kampaň zaměřenou na zrychlení zavádění elektrických vozidel (EV) a infrastruktury.

Skupina Baidu, skupina Deutsche Post DHL, letiště Heathrow, HP Inc., IKEA Group, LeasePlan, METRO AG, PG & E, Unilever a Vattenfall jsou prvními členy jedinečné iniciativy EV100, kteří plánují do roku 2030 ve svých flotilách nahradit vozidla s naftovým či benzínovým motorem elektrickými vozidly a / nebo instalovat infrastrukturu pro nabíjení elektrických baterií.

Helen Clarkson, výkonná ředitelka skupiny The Climate Group, řekla: „Chceme, aby se elektrická doprava stala novou normou. Stojíme před dvěma základními problémy, které je třeba řešit. Doprava je stále nejrychleji rostoucí oblastí, která produkuje emise uhlíku, protože přechod na elektrická vozidla se neděje dostatečně rychle. A hromadná změna systému, dokonce s vládní intervencí, vyžaduje mnohem větší poptávku zákazníků. Iniciativa EV100 využije kolektivní globální kupní sílu a vliv na zaměstnance a zákazníky při budování poptávky a snižování nákladů. Členové, kteří se dnes přihlásili k této iniciativě, vidí smysl v rychlejším přechodu a řešení problémů kvality místního ovzduší na jejich trzích. Vytvářejí tak konkurenční výzvu pro automobilový průmysl, aby dodával více elektrických aut, dříve a za nižší náklady.“

Členové EV100 společně vyslali silný tržní signál, že masová poptávka po elektrických vozidlech již existuje a převyšuje současné prognózy. Stanovením jejich budoucích požadavků na nákup elektrických vozidel mohou tito velcí hráči podpořit masový „roll-out“ elektrických aut, snížit náklady a pomoci k tomu, aby byly elektromobily dostupnější pro kohokoliv.

Společnosti, které se připojily k iniciativě EV100, se zavazují ke zrychlení využívání elektrických vozidel v jedné nebo více z následujících oblastí závazků do roku 2030:

– Integrace elektrických vozidel přímo do vlastních nebo pronajatých firemních flotil,

– Požadavek na používání elektrických vozidel u smluvních partnerů,

– Podpora využívání EV zaměstnanci (instalací infrastruktury pro nabíjení na pracovišti),

– Podpora zavádění elektrických vozidel u zákazníků (instalací nabíjecí infrastruktury pro zákazníky).

Iniciativa EV100 se spouští v době, kdy je odvětví dopravy nejrychleji rostoucím globálním přispěvatelem ke klimatickým změnám, přičemž podniky vlastní významnou část všech registrovaných vozidel na silnicích. EV100 chce těžit z vedoucího postavení podniků, aby se urychlil přechod na elektrickou dopravu a aby se elektromobily staly „novou běžnou záležitostí“ na cestách do roku 2030.
Zdroj: http://www.electricvehiclesresearch.com/

Přečtěte si další články

Mapa stanic

E-mobilita spojuje evropské regiony

Jízda elektrickým autem je tichá, bezpečná a díky rozšiřující se nabíjecí infrastruktuře také velmi pohodlná. Podívejte se na přehled standardních a rychlonabíjecích stanic, kterou pravidelne aktualizujeme o nové nabíjecí body. Cestu elektromobilem si tak můžete naplánovat bez obav kamkoliv.
210
nabíjecích stanic