Nebaví vás stále se zvyšující poplatky za parkovací stání? Pořiďte si elektromobil!

Stovka za rok a po Praze parkujete v placených zónách zdarma

Možná se stále rozhodujete, zda elektromobil pořídit či nepořídit, píšete si seznam pro a proti, porovnáváte nákupní cenu s náklady na provoz, servis, atd. a zjišťujete další možné výhody či překážky. Pro ty, kteří bydlí nebo pracují v Praze, je tu jedna, dá se říct dost podstatná, výhoda, a to ve formě parkování ve všech částech za 100 Kč ročně.

Stačí si pořídit elektromobil, zaregistrovat se a parkování v placených zónách v našem hlavním městě máte vyřešeno na celý rok za tuto symbolickou cenu. Navíc toto povolení můžete získat i přes to, že nemáte vyřízený trvalý pobyt v Praze nebo, pokud podnikáte, i když zde nemá Vaše firma sídlo.

Jak na to?

Postup je jednoduchý – stačí si na MHMP v Praze 1 sjednat schůzku, na ni přinést potřebné doklady (v případě, že nejste majitel elektrovozu si nezapomeňte jeho plnou moc či leasingovou smlouvu) a po vyřízení se můžete těšit, že budete mít po celý rok o jednu starost míň a nebudete muset myslet na to, abyste měli drobné na parkování.

Modré a fialové pražské zóny už nebudou Vaším nepřítelem, podpora elektromobility probíhá různými způsoby a toto je jeden z nich.

Snad se brzy dočkáme výhod v této podobě i v dalších městech naší krásné republiky.

Přečtěte si další články

Mapa stanic

Děláme elektromobilitu v České republice snažší

Jízda elektrickým autem je tichá, bezpečná a díky rozšiřující se nabíjecí infrastruktuře také velmi pohodlná. Podívejte se na přehled standardních a rychlonabíjecích stanic v České republice, které Vám společnost E.ON nabízí. Podmínky využívání dobíjecích stanic, ceník a také možnost registrace naleznete na stránkách E.ON Drive.
39
nabíjecích stanic