Otevření rychlonabíjecí stanice Jihlava

Jihlavská rychlonabíjecí stanice je první v České republice, která byla vybudována a spolufinancována v rámci Evropského dotačního projektu FAST-E.

Před měsícem proběhlo v Jihlavě slavnostní otevření první z řady plánovaných rychlonabíjecích stanic v Česku. Otevření se zúčastnili jak pracovníci společnosti E.ON, kteří výstavbu zajišťovali, tak i například hejtman kraje Vysočina, primátor města Jihlava a mnoho dalších osob, kteří jsou s tímto tématem spjatí nebo se o něj zajímají.

Stanice se nachází na parkovišti nákupního centra v Jihlavě, v blízkosti dálnice D1, která vede mezi Brnem a Prahou. Takto výhodnou polohu řidiči jistě ocení hned z několika důvodů.I přestože nabití trvá jen několik desítek minut, mohou si zdeřidiči nakoupit nebo čistě jen strávit chvilku v příjemném prostředí centra.

121_2

Konkrétní doba nabití na této stanici závisí na typu elektromobilu, nicméně pohybuje se zhruba kolem 35 minut, kdy se baterie stihne nabít na 80 %. Takovou rychlost nabití zajišťuje příkon 93 kW, kterým stanice disponuje.

Stanice je přizpůsobena pro všechny typy elektromobilů, které jsou na trhu a navíc je nabíjení do konce roku 2017 pro všechny zcela zdarma.

Jak uvedl pan Fialka ze společnosti E.ON, do budoucna se plánuje výstavba dalších stanic v blízkosti významných silničních komunikací a ve velkých městech, takže doufáme, že zpráva o otevření další rychlonabíjecí stanice bude zveřejněna co nejdříve.

Na reportáže z otevírání se můžete podívat zde:

 

Přečtěte si další články

Mapa stanic

E-mobilita spojuje evropské regiony

Jízda elektrickým autem je tichá, bezpečná a díky rozšiřující se nabíjecí infrastruktuře také velmi pohodlná. Podívejte se na přehled standardních a rychlonabíjecích stanic, kterou pravidelne aktualizujeme o nové nabíjecí body. Cestu elektromobilem si tak můžete naplánovat bez obav kamkoliv.
210
nabíjecích stanic