Předběhne luxusní Lucid Air Teslu S?

Překvapí vás špičkovými technologiemi a pohodlím na nejvyšší úrovni.

Inspirovaný pokrokem, technologiemi a luxusem. Takto by se dal shrnout první dojem z nového elektromobilu Lucid Air, který představuje novou generaci elektromobilů, ukazující skutečný potenciál elektrifikace.

„Zabiják“ Tesly?

Za nejnovějším modelem Lucid stojí právě bývalý inženýr Tesla Motors Peter Rawlinson. Zná všechny detaily Modelu S, a proto se rozhodl s Lucid zajít ještě dál. Lucid Air je navržen tak, aby překonal všechny dosavadní limity luxusu. Design Lucid Air byl inspirován soukromým letadlem s důrazem na miniaturizaci elektrických komponentů na celkový pohon vozidla.

„Někteří nás srovnávají s Tesla Model S právě kvůli důrazu na komfort a luxus interiéru i karoserie. To, co nenávidím, je, když nás nazývají zabijákem Tesly, protože toto pojmenování není reprezentativní. Lucid Air si zaslouží vlastní místo na celosvětovém trhu, kterému dominují Němci,“ vyjádřil se Rawlinson, šéf oddělení technologií pro Lucid Air.

Výzva na úrovni

Do standardní výbavy modelu Lucid Air designéři zakomponovali 5 sedadel, LED světla, potřebný hardware pro autonomní jízdu, 4 interaktivní dotykové obrazovky, hliníkovou střechu a 900-litrový objem předního i zadního kufru. Pro ty, kteří si jízdu skutečně vychutnávají se vším, co k tomu patří, má Lucid Air připravenou panoramatickou střechu a 29 reproduktorů s redukcí šumu. Pro náročné klienty interiér Lucid Air disponuje plně odpruženými vyhřívanými předními sedadly s nastavitelnými masážními stupni.

zse_E_lucid_air_2

Vozidlo je konstruováno tak, aby poskytlo dostatečný prostor pasažérům a zároveň splňovalo požadavky kompaktního sedanu. Lucid Air je sice kratší a nižší než Tesla Model S, ale design a rozměry interiéru se dají přirovnat k Mercedesu třídy S.

Nabitý technologiemi

Inspirovaný nejnovějším trendem autonomního řízení je Lucid Air vybaven zabudovanými senzory a kamerami, které mu dovolují pohybovat se bez zásahu řidiče. Kromě toho je tento model možné ovládat i hlasem či prostřednictvím mobilní aplikace. Zajímavostí jsou světlomety tvořeny až tisíci mikrozářivkami, které zaručují úsporu energie až o 50% ve srovnání s běžnými LEDkami.

Příznivci Lucid Air si počkají jen pár měsíců

Kromě samotné výbavy je originálně vyřešen i systém dobíjení. Lucid Air by měl disponovat rychlonabíjením, které se napájí v přední části karosérie, nikoliv z boku jako Tesla Model S. Cena tohoto unikátního elektromobilu budoucnosti v základní výbavě by se měla pohybovat okolo 100 tisíc dolarů, ale vývojáři plánují i levnější varianty v hodnotě 52 000 dolarů. Sériová produkce startuje již v roce 2018.

Největší benefit tohoto modelu jsme si nechali na závěr. Lucid Air slibuje zrychlení z 0 na 100 za 2,5 sekundy a elektrobaterii s dojezdem až 640 kilometrů na jedno dobití. Tomu se říká slušná kapacita, souhlasíte?

 

Zdroj foto: lucidmotors.com, autoguide.com, techbox.dennikn.sk, st.motortrend.com

Přečtěte si další články

E-MAIL

kontakt@kdenabijet.cz

SLEDUJTE NÁS