První terénní elektrické auto Workhorse

Již v roce 2018 se na trhu objeví nový hybrid pick-up Workhorse.

Oficiálně byl představen letos na veletrhu Pokročilých dopravních přepravních technologií v Kalifornii. Workhorse skrývá pod kapotou 460 koní ze dvou elektromotorů s dojezdem 80 mil na jedno dobití. No není to skvělé?

Výkonná elektrobaterie od Panasonic

Stejně jako Tesla i Workhorse se rozhodl pro vlastní baterii s lithium-iontovými články Panasonic, která je schopna přenést až 60 killowatthodin elektrické energie. Aby se snížilo provozní zatížení, a tím se prodloužila životnost vozidla, Workhorse omezil využitelnou kapacitu na 40 kWh. Jakmile je baterie vyčerpaná, hybrid je poháněn předním tříválcovým benzínovým motorem s nádrží o objemu 68 litrů. Výhodou tohoto modelu je, že benzínový motor působí jako generátor s výkonem 50 kW, a tak během jízdy dobíjí elektrobaterii.

power-export

Výkon v souladu s užitečností

Workhorse je v první řadě vozidlo určené k zefektivnění práce. Svým rozměrným nákladním prostorem je schopné unést náklad o hmotnosti až do 1 tuny. Tento hybrid je navíc vybaven i externím výstupem pro elektrické připojení s výkonem až 7,2 kW, který umožňuje připojit k vozidlu jakékoli zařízení od karbobrousky až po páječku.

Předností tohoto rozměrného pick-upu je tichý, ale výkonný motor. Jediným znatelným zvukem je jemné předení elektromotoru a klepání podvozku při prudkém zrychlení. Navzdory velkým rozměrům překvapí jeho bleskové zrychlení z 0 na 100 km / h jen za 5,5 sekundy.

 

Zdroj: Workhorse.com

Přečtěte si další články

E-MAIL

kontakt@kdenabijet.cz

SLEDUJTE NÁS