E.ON shání pozemky blízko dálnic pro výstavbu nabíjecích stanic pro elektromobily

Jste majitelé pozemku v blízkosti velkých silničních koridorů? Chcete svůj pozemek zhodnotit, udělat jej atraktivnější a konkurenceschopnější? Postavte na svém pozemku nabíjecí stanici pro elektromobily!

Zahustit stále přeci jen poměrně řídkou síť nabíjecích stanic pro elektromobily a masivněji šířit elektromobilitu v Česku. To je hlavním důvodem, proč energetická společnost E.ON aktivně hledá vhodné pozemky v blízkosti dálničních koridorů v České republice. „Díky zapojení do projektů dotovaných Evropskou unií máme totiž možnost investovat do rozvoje sítě dobíjecích stanic,“ potvrzuje Miloslav Fialka z oddělení e-mobility společnosti E.ON. V rámci projektů by měly vzniknout desítky nových nabíjecích stanic, které by měly motoristům umožnit nabít jejich vozidlo do 30 minut.

Nabídka na spolupráci se týká i majitelů objektů poblíž dálničních koridorů. „Jsme přesvědčení, že výstavba nabíjecí stanice místo zatraktivní a přiláká k němu širší okruh zákazníků,“ věří Fialka. Ozvat se podle něj může každý, kdo si myslí, že zná místo ideální pro výstavbu nabíjecí stanice. Kontaktní email je emobilita@eon.cz

„Každý vhodný tip prověříme, a pokud bude místo vyhovovat, domluvíme se s majitelem pozemku či objektu na typu nabíjecí stanice a všechno vyřídíme k oboustranné spokojenosti,“ dodává.

Energetická společnost E.ON výstavbu nabíjecích stanic nefinancuje pouze z peněz Evropské unie, ale také ze svých zdrojů. Jak již bylo napsáno výše, stojí za tím snaha propagovat elektromobilitu jako takovou a přiblížit ji občanům nejen v České republice, ale potažmo v celé Evropě. První nabíjecí stanice pro elektromobily už nechal E.ON vybudovat například v Čestlicích, Písku, Jihlavě či Toužimi. Ta největší a nejznámější pak stojí v areálu Benziny u dálnice D1 ve Vystrkově u Humpolce.

Ačkoliv obliba vozidel s alternativním pohonem v ČR neustále roste, elektromobilita se vzhledem k vyšší pořizovací ceně vozidel a omezené infrastruktuře dobíjecích stanic zatím výraznějšího rozvoje nedočkala. Situaci by částečně mohl změnit i vládou schválený Národní akční plán čisté mobility, který má za cíl motivovat občany a firmy, aby nákup elektromobilů a vozidel na alternativní paliva zvážili.878A5753

Přečtěte si další články

Mapa stanic E.ON Drive

Děláme elektromobilitu v České republice snažší

Jízda elektrickým autem je tichá, bezpečná a díky rozšiřující se nabíjecí infrastruktuře také velmi pohodlná. Podívejte se na přehled standardních a rychlonabíjecích stanic v České republice, které Vám společnost E.ON nabízí. Podmínky využívání dobíjecích stanic, ceník a také možnost registrace naleznete na stránkách E.ON Drive.
47
nabíjecích stanic