E.ON pro Teslu zajistí “energetická řešení” u Gigafactory v Berlíně

Největší německá energetická skupina bude kompletně zastřešovat energetické systémy pro Gigafactory, jejíž stavba probíhá nedaleko Berlína.

Dle slov předsedy představenstva společnosti E.ON, Johannese Teyssena, má společnost 18 měsíců na vyřešení veškerých energetických požadavků Gigafactory. Neznamená to ale jen prosté přivedení kabelu a připojení továrny Tesla do sítě. Tesla má ve své Gigafactory velké ambice na využívání obnovitelných zdrojů energie.

Tesla získala 300 hektarový pozemek vedle průmyslového parku CVZ Berlin-Ost Freienbrink, aby postavila svou první továrnu na vozidla a baterie v Evropě. Pozemek byl odlesněn, aby byl připraven na stavbu a ve hře byla otázka, jak získávat nemalé množství energie, která bude pro továrnu potřeba. V předchozích komentářích již Tesla uvedla, že plánuje použití solárního pole na střeše továrny a dalších zdrojů obnovitelné energie: “Gigafactory bude mít solární střechu a bude usilovat o využití obnovitelné elektřiny, aby pomohla Německu a Braniborsku dosáhnout ambiciózních cílů “Energieweden”. Naším cílem je maximalizovat výhody vynikajících osobních a nákladních železničních spojení v této lokalitě tím, že v továrně postavíme železniční nákladní dvůr a vytvoříme tak co nejatraktivnější cestu do továrny po železnici.”

Tesla plánuje začít s výstavbou továrny v co nejkratší době, již v červnu 2021 plánuje začít s výrobou.

Zdroj: electrec

 

Přečtěte si další články