Na Rozvadově vyrostla důležitá ultrarychlá dobíjecí stanice pro elektromobily

  • Poskytne maximální výkon 175 kW
  • K dispozici je také standardní rychlodobíjecí stanice
  • Spuštění stanic by mělo proběhnout začátkem června

Česko získá další ultrarychlou dobíjecí stanici. Včera vyrostla na Rozvadově u dálnice D5, na odpočívadle kousek od hranic s Německem a postaví ji E.ON. Jde o velmi důležitou lokalitu, kde budou moci řidiči elektromobilů pohodlně a rychle nabít při cestách do Německa. K dispozici bude stejná dobíjecí stanice, kterou je možno od E.ONu využívat již delší dobu na dálnici D1 u Humpolce, tedy stojan ABB s maximálním výkonem 175 kW přes konektor CCS. Pro auta, která dokáží využít výkon této stanice, jako je Porsche Taycan, Audi e-tron nebo Tesla Model 3, to bude znamenat krátkou (zhruba 20minutovou) zastávku, za kterou dobijí na dalších několik set kilometrů a mohou rychle pokračovat v cestě.

Pro řidiče s auty, která nedokáží výkon ultrarychlé stanice plně využít, bude hned vedle umístěna standardní (a s nižší cenou za nabití) rychlodobíjecí stanice s výkonem 50 kW přes konektory CCS a ChaDeMo a 43 kW pro nabíjení střídavým proudem přes konektor Typ 2.

Stanice byly včera nainstalovány, jejich spuštění se očekává začátkem června. Také na Rozvadově budou platit standardní ceny E.ONu za dobíjení, veškeré podrobnosti naleznete na webu E.ON Drive.

Přečtěte si další články