Tesla vyrobila elektromobil s jubilejním pořadovým číslem 1 000 000

Tesla je první automobilkou na světě, která vyrobila již 1 milion elektromobilů. Jubileum oznámil Elon Musk přes Twitter.

Tesla je lídrem mezi výrobci elektromobilů

Tesla se opět zapsala do historie, tentokrát dosažením milníku na poli výroby. Jubilejním miliontým vyrobeným elektromobilem byl nový Model Y, který vidíte na fotce výše spolu s týmem zaměstnanců z továrny.

Ještě před lety to nevypadalo, že by nějaká automobilka zvládla vyrábět vyšší počty elektroaut ročně, ovšem Musk aspol. vymysleli plán v čele s novým Modelem 3, který značně přispěl k dosažení mety 1 000 000 vyrobených elektromobilů.

Aktuálně Tesla vyrábí již nějakých 40 tisíc aut měsíčně a produkci dále navyšuje. V loňském roce překonala čínský BYD a stala se tak konečně největším výrobcem elektromobilů a aut do zásuvky (Číňané totiž do svých čísel počítali i plug-in hybridy, nejen elektromobily).

Tesla chce dál navyšovat výrobu

Cílem Tesly je vyrábět v nové čínské továrně 150 000 elektromobilů ročně a společně s továrnou ve Fremontu, která by měla mít do konce letošního roku produkční kapacitu 500 000 aut ročně by to mohlo být již přes 650 000 vyráběných elektromobilů ročně. Dalším cílem Tesly tak bude 1 000 000 vyrobených aut ročně, což by se mohlo stát někdy kolem roku 2022. S přispěním evropské gigafactory v Německu, která by měla vyrůst za 1-2 roky.

 

zdroj, foto: Twitter (Elon Musk), elektrickevozy.cz

Přečtěte si další články